Jakiś tytuł

Samolot

Drut miedziany, podstawa drewniana. Stworzyłem ten utwór pod koniec 2008 roku. W tej pracy chciałem przekazać zarówno przemysłową ciężkość samolotu, ale także chmurę unoszącą się w powietrzu, którą czujesz, gdy jesteś w nim.

Las.

Nawet dziecko wie, jak cenny jest las. Świeży, zapierający dech w piersiach zapach drzew. Echo ptaków latających nad tą gęstą wielkością. Stabilny klimat, zrównoważone, różnorodne życie i źródło kultury. A jednak, lasy i inne ekosystemy wiszą na włosku, zagrożone przekształceniem w pola uprawne, pastwiska i plantacje.

Jesteśmy studiem w Berlinie z międzynarodową doświadczeniem w architekturze, urbanistyce i projektowaniu wnętrz. Wierzymy w dzielenie się wiedzą i promowanie dialogu, aby zwiększyć kreatywny potencjał współpracy.

 • non-surf movies you have to watch part 1
  Gidget 1959 by Paul Wendkos Na pierwszy ogień leci klasyk czyli „Gidget” od Paula Wendkosa. Adaptacja książki Frederika Kohnera z 1957 roku, pełna humoru, romansu i fascynacji kulturą surfingu. Film doskonale oddaje ducha swojej epoki, przenosząc widza do słonecznych plaż Kalifornii lat 50. Sandra Dee w roli Gidget – przezwisko nadane przez kumpli jej gacha… Czytaj więcej: non-surf movies you have to watch part 1
 • Dakine Malama: sus·tain·a·ble wetsuit
  PLMalama po hawajsku znaczy dbać i chronić, zarówno siebie jak i otaczające nas środowisko to słowo bardzo mocno osadzone w hawajskiej kulturze. Taka właśnie jest nowa pianka surfingowa od firmy Dakine. Dakine razem z japońską firmą Yamamoto i EcoLogic LLC stworzyli na bazie Yamamoto 39 zupełnie nowy produkt na rynku. Malama jest to „FriendlyPrene” czyli… Czytaj więcej: Dakine Malama: sus·tain·a·ble wetsuit
 • Vans Surf x Mikey February 2023
  ~PL~Nowa kolekcja obuwia i odzieży Vans Surf i Mikey February to dążenie do osiągnięcia celu desce i poza nią. Zainspirowani świetnym stylem Februarego w wodzie – jak i jego pasjami i osobowością poza surfingiem. Surfer Vans, Mikey February, prowadzi życie pełne poświęceń, zarówno na desce, jak i poza nią. Zamierzenia i determinacja, które February wykazuje… Czytaj więcej: Vans Surf x Mikey February 2023
 • Surf The Baltic Sea
  Tekst / Story Jakub KohnkeVideo Łukasz Kaczmarek To były dobre dwa dni. Razem z Pablem rozpoczęliśmy dzień od szkoleń z dzieciakami, byliśmy na spocie od wczesnego rana, falki dopisywały znakomicie ale burza z deszczem popsuła trochę pływanie. Po południu wzięliśmy w obroty grupę dorosłych i bawiliśmy się na całego. Falka trochę podrosła ale wciąż nie… Czytaj więcej: Surf The Baltic Sea

Przydatne informacje ↗

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po muzeum. Idealne rozwiązanie dla szkół i na wydarzenia.

Przydatne informacje ↗

Bądź na bieżąco i zobacz nasze aktualne wystawy tutaj.

Przydatne informacje ↗

Zapoznaj się z naszymi godzinami otwarcia, cenami biletów i zniżkami.

Zbliżenie, abstrakcyjny widok na architekturę.

Otwarte przestrzenie

Zobacz przypadek użycia ↗

MAGAZINES

Rest in print.

Nature, in the common sense, refers to essences unchanged by man; space, the air, the river, the leaf. Art is applied to the mixture of his will with the same things, as in a house, a canal, a statue, a picture.

But his operations taken together are so insignificant, a little chipping, baking, patching, and washing, that in an impression so grand as that of the world on the human mind, they do not vary the result.

The sun setting through a dense forest.
Wind turbines standing on a grassy plain, against a blue sky.
The sun shining over a ridge leading down into the shore. In the distance, a car drives down a road.

Undoubtedly we have no questions to ask which are unanswerable. We must trust the perfection of the creation so far, as to believe that whatever curiosity the order of things has awakened in our minds, the order of things can satisfy. Every man’s condition is a solution in hieroglyphic to those inquiries he would put.

Some playlists to listen

Some music to listen